AktuelnostiSport

OFK STARI GRAD – OFK KIKINDA

Stadion Stari Grad, subota 19.03.2022, srpska liga Vojvodina 2021/22, kolo 18. Gledalaca: 100. Sudije: glavni – Nešić Mate, pomoćni – Kovač Strahinja i Nikolić Vladimir, četvrti – Repček Ivan, delegat: Drakulović Novak, kontrolor: Milin Jovica. Strelci: 0:1 Ivanović Dejan (’10), 1:1 Tasić Vladimir (’66 penal), Balango Saša (’80). Žuti kartoni: Stari Grad: Kostić Luka (’41), Balango Saša (’70), Sedlar Ognjen (’86), Milanov Jovan (’86), Kikinda: Stepančev Igor (’24), Terzin Nikola (’58).

Stari Grad: Knežević Ivan, Milanov Jovan, Balango Saša (od ’89 Ribarski Stanislav), Rodić Jovan, Tasić Vladimir, Kostić Luka, Sedlar Ognjen, Zindović Nikola, Vujić Bojan, Torbica Milutin, Rakić Zoran.

Kikinda: Savkov Dalibor, Stepančev Igor, Terzin Nikola, Božić Dušan, Ćirić Boris (od ’46 Đukić Nebojša), Ivanović Dejan, Stevanović Ljubomir (od ’68 Milošević Veljko), Nikolić Aleksa, Mastilo Marko, Šare Vuk (od ’60 Molnar Viktor), Radovanović Dušan.

U današnju utakmicu naš šef stručnog štaba Milan Mitrović je bio na teškim mukama kako sastaviti tim jer je ekipi nedostajalo nekoliko igrača zbog suspenzije, bolesti i povreda. Bili smo desetkovani jer ni klupu nismo uspeli popuniti. Utakmica je bila od velikog rezultatskog značaja za obe ekipe pa je prikazana i obostrano otvorena igra. Već u 10. minutu šok za domaće navijače, posle neuspele ofsajd zamke gosti dolaze u vođstvo. Već 2 minuta kasnije imamo veliku šansu za rezultatsko poravnanje ali golman gostiju brani šut Sedlara sa 5 metara. U daljem nastavku igre prvog poluvremena pokazali smo rastrzanu igru bez izglednih šansi za postizanje gola. Prvo poluvreme pripalo je gostima kako rezultatski tako i igrom. Svesni nezavidne situacije u drugom poluvremenu smo krenuli sa mnogo boljom igrom, U 60. minutu igrač gostiju igra rukom u svom šesnaestercu i sudija svira penal za nas što sigurnom egzekucijom Tasić Vladimir pretvara u poravnanje rezultata 1:1. Taske je nakon ovoga imao i jednu priliku kada golman Savkov brani njegov šut polumakazicama. I dalje imamo inicijativu i već nakon 14 minuta stižemo u toliko očekivano vođstvo, nakon centaršuta sa desne strane Saša Balango postiže gol, rezultat 2:1 za nas. Gosti do kraja utakmice stvaraju par dobrih prilika ali bez postignutog gola.