AktuelnostiSport

Prva pripremna utakmica OFK Bačka – Radnički 1912 (Sombor)

OFK Bačka – Radnički 1912 (Sombor) 2:1 (0:0)
Bačka Palanka, stadion Slavko Maletin Vava, gledalaca 250. Sudija: Bosnić (Bačka Palanka). Strelci: 1:0 Trifunović (’62), 1:1 Glišović (’77), 2:1 V. Balabanović (’78).

OFK Bačka: Grčić, Ilić, Eror, Jevtić, Pantić, M. Balabanović, Gluvić, Šarac, V. Balabanović, Panjak, Tasić. Igrali su i: Knežević, Radović, Novevski, Leđanac, Ćulibrk, Sedlar, Nemet, Rakić, Trifunović, Petković, Devušić.

RADNIČKI 1912: Vidaković, Vujošević, Dinković, Goronjić, Jelić, Petrović, Stevanović, Antonić, Glišović, Jovanić, Bogičević. Igrali su i: Miličković, Žiža, Divac, Jančić, Ristić.

Večeras smo imali priliku da vidimo veoma borbenu utakmicu visokog inteziteta sa mnogo šansi. U prvom poluvremenu je bilo nekoliko šansi a najveća šansa je bila u 24. minutu kada su Somborci promašili prazan gol. Bačka je imala veći posed u prvoj polovini a Radnički u drugoj polovini poluvremena. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Drugo poluvreme smo videli mnogo ofanzivniju igru obe ekipe. U 62. minutu Rakić odličnom asistencijom upošljava Trifunovića koji glavom ubacuje loptu u mrežu za 1:0. U 77. minutu Glišović šutem sa nekih 20 metara izjednačava rezultat na 1:1. Nisu gosti uspeli ni da se izraduju a već je bilo 2:1. Na polovini terena Trifunović dodaje loptu Voji Balabanoviću koji je na kraju prediblovao i golmana gostiju i rutinski poslao loptu u nebranjeni deo mreže.

Bački je ovo bila prva pripremna utakmica na domaćem terenu i odmah je zabeležena pobeda.